Sineklik Nedir?

Sineklik nedir sorusuna cevap olarak verilebilecek en ideal tanımlamalardan biri; pencereler ve balkon kapıları olarak kullanılma mekanların havalandırılması sırasında dışarıdan uçan ya da yürüyen haşerelerin içeriye girmelerini engelleyen değişik çalışma biçimlerine sahip profillere sineklik denir. Sineklik nedir sorusunun bir diğer cevabı ise; sinekliklerin kullanıldığı alanlar olarak verilebilir. Sineklik sistemleri kullanıcı odaklı ve yüksek koruma amaçlı fonksiyonel bir üründür. Çevrecidir. Kullanışlı yönleri ile de öne çıkmaktadır. Birçok hastalığa neden olan ve pek çok mikrobu taşıması sebebiyle mücadele gerektiren karasinek ve sivrisineklerle müsabakanın yegane çaresidir. Sineklik sistemleri, evlerimizde bulunan açıp kapanma özelliği olan; pencere, kapı, cam balkon havalandırma boşlukları plastik doğrama, alüminyum doğrama, ahşap doğrama, demir doğrama ayırt etmeksizin uygulaması yapılabilen sistemlerdir.

Sineklik sistemleri ve çeşitlerini sıralayacak olursak; plise sineklik, lise sineklikler son birkaç senedir kullanıma sürülmüş olan sineklik modelidir.

• Pilelere sahip tüle sahip, kendini kolayca fark ettiren şık tasarımı ve basit kullanımıyla ön plana çıkan bir sineklik modelidir. Uzun seneler size kullanım rahatlığı sağlar ve böceklere karşı sizi koruma altına almaya yarar.

• Stor sineklik stor sineklik kullanım avantajları yüksek şık bir tasarım ürünü olmakla birlikte uygulama yerine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

• Stor sineklik sistemleri yayla kurma mekanizması ile çalışan bir hareket gücüne sahibi olduğu Için kullanılmadığı zamanlarda ya da sinekliği açmamızı gerektiren durumlarda küçük bir el hareketiyle kendi kendini toplayan bir Sineklik sistemidir.

• Sürme sineklik sistemleri Pencere ve kapılarda çerçeve halinde üretilir. Tekerlek sayesinde kasa içinde sağa ve sola kaydırılarak hareket edecek şekilde çalışmaktadır. Gergin takılan tül sayesinde her çeşit hava şartına mukavemetlidir. Kullanım ve kullanıcı hatası yapılmadığı takdimde azami 7-8 yıl bozulmadan çalışır.

• Menteşeli Sineklik Bu sineklik çeşidi de çerçeve biçiminde üretilir. PVC dışından menteşe yardımıyla sabitlenir ve dışarı itilerek açılır. Tutamakları sayesinde çekerek kapatılır. Düzgün bir kullanım ile 7-8 yıl bozulmadan rahatlıkla kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.